Ga naar inhoud

Arjan Bosch

Social Designer, Initiatiefnemer, Kunstenaar
Mijn expertise

Van Onbepaalde Waarde is een kunstproject en sociale beweging. Het belangrijkste onderdeel zijn de door mij gecreëerde biljetten van onbepaalde waarde: ze lijken op geld, maar er staan geen getallen op. Inmiddels zijn er 10 uitgaven verschenen, een elfde biljet wordt meegenomen in de volgende uitgifte (2013–2026).

  • Je geeft een biljet aan iemand die veel voor je betekent, of die iets voor je heeft gedaan dat je liever niet in een getal uitdrukt. En je legt uiteraard uit waarom.
  • Het biljet mag je voor van alles omruilen, maar nooit tegen geld.
  • Het biljet is geen bezit: het is bedoeld om door te geven, niet om te bewaren.
  • Ervaringen van mensen worden verzameld in de rubriek ‘Verhalen van waarde’, https://vanonbepaaldewaarde.arjanbosch.nl/verhalen-van-waarde/.

Het project wil laten zien dat waarde ontstaat in relaties, vertrouwen en intentie, en niet alleen in hoeveelheden. Ik werk daarbij graag samen met gemeenten, culturele instellingen, scholen, buurten en bedrijven, in proeftuinen die klein kunnen beginnen in één straat of groter in een wijk.

Mijn drijfveren

Lees erover op mijn website: https://vanonbepaaldewaarde.arjanbosch.nl/mijn-motivatie/

Mijn droomprojecten

Het borgen van biljetten van onbepaalde waarde in de samenleving.

Relevante ervaring
  • In 2013 gestart met het project,
  • Inmiddels 13 jaar verder,
  • Ruim 4000 biljetten circuleren tussen mensen.
Rapporteren